از نوکیای 15 دلاری تا سیستم عامل جدید فایرفاکس - کلبه تنهایی دانشجویان
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری


به گزارش تابناک وکلبه تنهایی دانشجویان (www.kolbeye-tanhaei.ir)معادل 1 میلیارد 600 میلیون ارتباطات جدید که قرار است در آینده نزدیک بنا به پیش بینی‌ها وارد بازار موبایل و ارتباطات سیار شود، یکی از موضوعات اساسی در کنگره جهانی موبایل است که این روزها در شهر بارسلون اسپانیا در حال برگزاری است. 1 میلیارد و 600 میلیون کاربر جدید که بیش از 61 درصد آن از بازار آسیا خواهند بود. رقابت بر سر جذب این میزان کاربر از موضوعاتی است که غول‌های عرصه موبایل بر سر آن رقابت می‌کنند. در این کنگره نمونه های جدید ابزار ارتباطی در عرصه موبایل معرفی می‌شوند.


به گزارش تابناک وکلبه تنهایی دانشجویان (www.kolbeye-tanhaei.ir)


معادل 1 میلیارد 600 میلیون ارتباطات جدید که قرار است در آینده نزدیک بنا به پیش بینی‌ها وارد بازار موبایل و ارتباطات سیار شود، یکی از موضوعات اساسی در کنگره جهانی موبایل است که این روزها در شهر بارسلون اسپانیا در حال برگزاری است. 1 میلیارد و 600 میلیون کاربر جدید که بیش از 61 درصد آن از بازار آسیا خواهند بود. رقابت بر سر جذب این میزان کاربر از موضوعاتی است که غول‌های عرصه موبایل بر سر آن رقابت می‌کنند. در این کنگره نمونه های جدید ابزار ارتباطی در عرصه موبایل معرفی می‌شوند.

به گزارش تابناک، در این رابطه مدیر کل شرکت نوکیا، استفن الوپ گفته است: رقابت بر سر جذب این میزان کاربر یک چالش اساسی برای صنعت موبایل است. وی با همین هدف، از گوشی جدید این شرکت با عنوان نوکیا 105 سخن گفته است که به همراه ابزار ارتباطی اینترنت و ایمیل تنها با بهای 15 دلار به بازار عرضه خواهد شد.

وی اظهار کرده: اعتقاد ما بر این است که این یک میلیارد نفر کاربر جدید اغلب از قشر جوان و مشتاق خواهند بود. با این اقدام شرکت نوکیا آن‌ها برای اولین بار قادر خواهند بود که یک گوشی موبایل مخصوص و متعلق به خود داشته باشند. یک گوشی موبایل منحصراً متعلق به خودشان.

مانجو کوهلی، مدیر کل شرکت بهارتی ایرتل، سومین اپراتور بزرگ جهانی با 261 میلیون مشترک در 20 کشور، در تاکید بر اهمیت ارتباطات آینده اعلام کرده است: با هر 10 درصد افزایش در پهنای باند کشورهای در حال توسعه در زمینه ارتباطات معادل 1 درصد به تولید ناخالص داخلی این کشورها افزوده خواهد شد.

وی تاکید کرده است که: نیاز است که بهای هر دستگاه تلفن همراه به کمتر از 30 دلار رسیده و همچنین بهای هر دستگاه ارتباطی از طریق باند پهن به کمتر از 10 دلار تنزل کند.

همچنین در کنگره جهانی موبایل شرکت موزیلا، معروف‌ترین شرکت سازنده جستجو گر اینترنت، از سیستم عامل فایر فاکس پرده برداری کرده است که قرار است بر روی گوشی‌های هوشمند ال‌جی، آلکاتل، هوآوی و ZTE نصب شده و در اختیار مصرف کنندگان بازارهای در حال توسعه قرار بگیرد.

اپراتورهای شرکت‌هایی نظیر آمریکا موویل، چاینا یونیکام، دویچه تلکام، کیو تل و اتصالات متعهد شده‌اند که دستگاه‌هایی را که از سیستم عامل جدید فایرفاکس استفاده می‌کنند را پشتیبانی کنند.

بر اساس آماری که شرکت GSMA انتشار داده است، در حال حاضر بیش از 3 میلیارد و 400 میلیون نفر در سراسر جهان از طریق گوشی موبایل مشغول ارتباطات هستند و پیش بینی حاکی از آن است که تا سال 2017 ایم رقم به بیش از 3 میلیارد و 700 میلیون نفر برسد. در سال 2012 بر اساس این آمار تکنولوژی 4G یک پنجم مجموع این ارتباطات یا تقریباً از هر 25 نفر یک نفر را در اختیار دارد.

بر اساس آمار GSMA پیش بینی شده است که طی 5 سال آینده در صنعت موبایل و ارتباطات به میزان 1.1 تریلیون دلار سرمایه گذاری شود و این صنعت معادل 1.3 میلیون شغل ایجاد کند. مجموع سهم صنعت موبایل در کل تولید ناخالص جهانی از سال 2013 تا سال 2017 برابر با 10.5 تریلیون دلار خواهد بود.

سه بازار بزرگ در حال ظهور

مدیر عامل دو شرکت بزرگ نوکیا و بهارتی ایرتل، در این کنگره اعلام کرده‌اند که یک میلیارد کاربر جدید که طی سال‌های آینده وارد عرصه ارتباطات سیار می‌شود از بازارهای در حال ظهور خواهند بود. به خصوص این افزایش حجم ارتباطات از سوی آفریقای جنوبی و آسیای جنوب شرق خواهد بود.

در همین حال برآورد می‌شود که تا سال 2017 میزان 4.4 میلیارد ارتباطات در آسیا بیش از همه از طریق ارتباطات در سه کشور چین ، اندونزی و هند خواهند بود. اما در عین حال برآورد می‌شود که بازار آفریقای سریع‌تر از همه بازارها رشد کند. به گونه ای که در فاصله 2013 تا 2017 سالانه معادل 6.5 درصد بازارهای این منطقه رشد خواهند کرد و از 683 میلیون مشترک به 935 میلیون مشترک خواهد رسید.

از همین روی است که با توجه به شرایط این بازارها از هم اکنون شرکت‌هایی همچون نوکیا به فکر تولید محصولاتی با پایین‌تر ین بهای ممکن هستند. جهت گیری و استراتژی این شرکت‌ها و رقابت بر سر آینده این بازارها از مهم‌ترین موضوعات کنگره جهانی موبایل در بارسلون است.


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد